Єдина країна
Единая страна
Корзина:
0 Корзина пуста
   Поиск     Регистрация     Вход  (044) 503-07-07
ООО "Аида-Трейд" предлагает услуги по заправке, восстановлению и ремонту всех видов оргтехники. Качественная печать - это наша гордость. Звоните и Вы несомненно останетесь довольны! тел: (044) 503-07-07
Разделы
ПЕРЕПРОШИВКА ПРИНТЕРОВ
ЗАПРАВКА BROTHER
ЗАПРАВКА CANON
ЗАПРАВКА HP
ЗАПРАВКА SAMSUNG
ЗАПРАВКА XEROX
ВОССТАНОВЛЕНИЕ CANON
ВОССТАНОВЛЕНИЕ HP
ВОССТАНОВЛЕНИЕ SAMSUNG
ВОССТАНОВЛЕНИЕ XEROX
 ЗАПРАВКА СТРУЙНЫХ КАРТРИДЖЕЙ HP
 РЕМОНТ И ТО ТЕХНИКИ
КАРТРИДЖ НА ПРОКАТ
наш магазин техники
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
О Компании
Контакты
Карта проезда
Доставка
Оформление доверенности
Сервисный центр
Сертификаты
Счётчики
Новости
Заправка картриджей

Заправка картриджей

Восстановление картриджей

Борьба с выцветанием фотографий

Картриджы - заправлять или покупать новый

Валюта:  
Поиск:  
Новости и Информация Сайта.
Поиск в новостях:  
ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ "DOWNLOAD FROM PC"   Дата: 18 Июль 2024 г.
Коротко:
ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ "DOWNLOAD FROM PC"

Подробно:

 Багатофункціональні пристрої Samsung SCX-4300 та SCX-4200: Вирішення проблеми "Download From PC"
    Ця проблема зустрічається досить часто при відключенні електронапруги та збою принтера під час перепрошивки. У результаті після включення живлення принтер висвічує на екрані "Download From PC", ні на які кнопки не реагує. При цьому USB порт не працює, з комп'ютера принтер не видно взагалі.
   
    Увага!!!  Ми рекомендуємо не проводити сервісні роботи самостійно. Статя викладенна в ознакомчих цілях. Краще та простіше буде зателефонувати нам  по телефону 503-07-07 чи замовити послугу на сайті http://remsoft.com.ua   чи придбати новий картридж (Київ, Україна) на сайті http://aidatreyd.com.ua

    Традиційно є два варіанти "підняття" принтера з цього стану: заміна плати форматора (основної керуючої плати) та випаювання ПЗУ принтера з подальшим перепрошиванням на зовнішньому програматорі. Перший варіант дорогий, а другий вимагає також наявність додаткового обладнання та навичок роботи з ним. Пропоную третій варіант "оживлення" принтера без заміни плати форматора і випаювання ПЗУ. Як відомо, вміст ПЗУ принтера складається з трьох частин: основна програма, область даних і програма-завантажувач. Основна програма може оновлюватися по USB порту, програма-завантажувач не змінюється. У завантажувачі, крім власне процедури завантаження, є також програма-монітор. З її допомогою можна, наприклад, переглянути та змінити вміст пам'яті принтера.

    Ми думаємо, що код завантажувача однаковий у 4300-му і 4200-му - на цю думку наводить встановлений в нашому 4300-м принтері плати форматора з маркуванням "SCX-4200".
При старті принтера завантажувач спочатку пропонує стартувати монітору, видаючи на "DEBUG"-інтерфейс (налагоджувальна консоль, докладніше трохи пізніше):
===================================================================
Press any key to execute Monitor Program within 1 sec.(in Boot)
===================================================================
Далі завантажувач рахує контрольну суму основної прошивки. Якщо контрольна сума основної прошивки дорівнює 0, то стартує основна прошивка, в іншому випадку, що може бути, наприклад, після невдалого перепрошивання, на екран принтер виводить "Download From PC", а на DEBUG-інтерфейсі видає:

<<>>

There is no image in RAM. Download Start!!!

Select port : 'u' [usb] 'p' [parallel]

Після чого чекає символ "u" або "p", і тільки з DEBUG-інтерфейсу. Ось тут-то все і стопориться. І тільки отримавши символ "u" або "U", принтер пише на екрані "via USB" і включає USB порт. Після цього комп'ютер знаходить новий USB-пристрій "Boot downloader". Тепер можна вантажити прошивку, як і при звичайному перепрошиванню за допомогою usbprns2.exe, тільки треба заливати прошивку з видаленими першими чотирма байтами (4300-4200). Після заливки прошивки принтер рестартує.

МФУ Samsung SCX-4300, SCX-4200: Решение проблемы Download From PC - часть платы форматтера
МФУ Samsung SCX-4300, SCX-4200: Решение проблемы Download From PC - часть платы форматтера

    Тепер про DEBUG-інтерфейс. На платі форматера поруч з процесором є роз'єм з маркуванням "DEBUG". Правда, на платі що на фото роз'єму немає, є тільки місце під нього з 4-ма дірками, але, можливо, на деяких форматерах він присутній. Цоколевка роз'єму наведена на фото 1. Тут і далі TxD (Tx) - передача, RxD (Rx) - прийом. Цей роз'єм - інтерфейс RS232, він же звичайний COM-порт комп'ютера, але тільки в рівнях TTL 3.3 Вольт. Для підключення принтера до комп'ютера перетворювач рівнів RS232 (+/-12 вольт) у рівні TTL 3.3В. В Інтернеті повно схем таких перетворювачів як на 5В, так і на 3.3В, можна знайти на будь-який смак і колір.


Dowloading PCDowloading PC

Потрібно звернути увагу, що підключати 5-вольта вихід TxD до 3.3-вольтовому входу RxD на плату форматера принтера потрібно через резистор 40 ... 100 Ом.

            Але самий простий і оптимальний варіант - купити дата-кабель на мобільник для COM-порту: вони зазвичай 5-вольтові. Я купив кабель для Самсунга C100 (фото 2). Мені він подобається тому, що має розбірний роз'єм.

            Як правило, всі подібні дата-кабелі живляться від ноги DTR COM-порту. Є одна тонкість: позитивна напруга для живлення кабелю на цій ніжці з'являється тільки після встановлення з'єднання в термінальній програмі.
МФУ Самсунг SCX-4300, SCX-4200: дата-кабель
 МФУ Самсунг SCX-4300, SCX-4200: дата-кабель

Для підключення до принтера потрібно просто допаяти до гнізда дата-кабелю 3 "хвоста": GND (загальний), RxD і TxD згідно фото 3. Downloading PC Спочатку потрібно знайти GND: загальний провід (земля) повинен звониться на 5-у ніжку 9-пінового роз'єму (фото 4).
Downloading PC
Якщо увіткнути кабель в комп'ютер - повинна звониться на корпус. Далі треба знайти RxD і TxD. Для цього підключаємо дата-кабель до комп'ютера, відкриваємо програму HyperTerminal (Пуск - Програми - Стандартні - Зв'язок - HyperTerminal), встановлюємо з'єднання (Call / Connect) з будь-якими параметрами і, натискаючи будь-яку клавішу на клавіатурі, шукаємо імпульси осцилографом. Перевіряємо і амплітуду імпульсів - повинна бути 5 вольт. Це вихід TxD комп'ютера - він буде з'єднуватися через резистор 40...100 Ом (5В > 3.3В) с RxD на DEBUG-е. Потім з'єднуємо TxD комп'ютера по черзі з іншими проводами кабелю до тих пір, поки на екрані терміналу не піде луна вводяться з клавіатури символів. Це RxD комп'ютера - буде з'єднуватися с TxD на DEBUG-е. Довелося розібрати принтер і зняти форматтер - дірки на DEBUG-і були залиті припоєм. Роз'єм не ставили, просто очистили дірки "відсмоктуванням", а потім вставляли у них одножильний провід відповідного діаметру вже при зібраному принтері. Припускаємо, що принтер вже підключений до комп'ютера по USB. Землю під'єднують в першу чергу і до металевої основи, на якій       закріплені плати - так надійніше, потім під'єднують RxD и TxD (фото 5).

http://www.startcopy.ru/repair/images/scx4300_5.jpg

Підключати комп'ютер через перехідник до принтера потрібно дуже акуратно, всі сигнали йдуть відразу на мікросхему процесора. Запускаємо HyperTerminal, виставляємо параметри 115200 8 N 1 без управління потоком, встановлюємо з'єднання (Call / Connect), вмикаємо принтер. Якщо принтер "убитий" перепрошиванням, то в терміналі повинно з'явитися:
===================================================================
Press any key to execute Monitor Program within 1 sec.(in Boot)
===================================================================
<<>>

There is no image in RAM. Download Start!!!

Select port : 'u' [usb] 'p' [parallel]

Натискаємо на клавіатурі "u" або "U", потім запускаємо на комп'ютері стандартну програму прошивки:

 usbprns2.exe

де - ім'я файлу стандартної прошивки без перших 4-х байт (4300-4200).

Принтер завантажує прошивку як і в звичайному режимі, потім рестарт. Якщо при включенні принтера на екран терміналу нічого не виводиться, радимо спробувати перезапустити HyperTerminal, перевірити і заново перевстановити параметри з'єднання (звичайно, за умови, що перехідник перевірений і працює).

Кілька слів про вбудований монітор. Викликати його можна при старті принтера як з робочою прошивкою, так і з неробочої. Для цього при старті принтера потрібно ввести будь-який символ. Причому натискати клавішу на клавіатурі потрібно практично з включенням напруги, а не чекати, коли він напише запрошення, інакше він швидко запускає основну прошивку. У результаті на екрані термінальної програми побачимо наступне:
===================================================================
Press any key to execute Monitor Program within 1 sec.(in Boot)
===================================================================

[тут я нажав Enter]
----------------------------------------------------------------

START-UP MODE : Monitor Program
Boot into pROBE+ like stand-alone mode

[Type 'help' to see command info.]
Version : B0.30 12-01-2003 by Keetaek Kim

----------------------------------------------------------------
Do you want to download via parallel port?[N] : n

[тут натиснути n]

pROBE+>

Вводимо "help" і отримуємо список команд монітора:

pROBE+> help

-----ROM monitor command format-----------

dm start_addr

dm.b start_addr

dm.w start_addr

dm.l start_addr

ESC repeat memory dump

fm start_addr byte_count byte_value

fm.b start_addr byte_count byte_value

fm.w start_addr word_count word_value

fm.l start_addr long_count long_value

pm addr byte_value

pm.b addr byte_value

pm.w addr word_value

pm.l addr long_value

ul byte_count : upload image

flash : upgrade flash image

fl : upgrade flash image

go jmp_addr

dl load_addr

dhry : check dhry speed

 pROBE+>

Усі адреси і дані шістнадцяткові. Усі команди монітора не пробували, можу сказати тільки, що dm (display memory) - перегляд вмісту пам'яті, go - перехід за адресою. Наприклад, запуск основної прошивки:

go 10000 Enter

Решта команд не тестувались, але, думаємо, що самою цікавою та потрібною буде команда flash - після введення "flash" принтер переходить в той самий режим, як і при відновленні убитої прошивки.

Вбудований монітор може стати в нагоді для відновлення принтера після заливки некоректною прошивки, коли контрольна сума збігається, але прошивка працювати не хоче. За допомогою монітора можлива також заливка прошивки більше молодшої версії поверх більш старшої, що не можна зробити в стандартному режимі. Можлива і крос-прошивка 4300 <-> 4200. Але при цьому потрібно врахувати, що, на відміну від програмування флешки програматором, не змінюється область CRUM і внутрішніх змінних 4000h ... 0ffffh, так що працездатність переробки таким чином 4300 <-> 4200 під великим питанням.

Можливо дана методика може бути застосована не тільки для "пожвавлення" SCX-4300, SCX-4200, але й інших Самсунгів.

    Увага!!!  Ми рекомендуємо не проводити сервісні роботи самостійно. Статя викладенна в ознакомчих цілях. Краще та простіше буде зателефонувати нам  по телефону 503-07-07 чи замовити послугу на сайті http://remsoft.com.ua   чи придбати новий картридж (Київ, Україна) на сайті http://aidatreyd.com.uaСтатистика Статьи:
Показов:5322
Продолжить

Все права защищены. ООО "Аида-Трейд" 2006-2018г.